„ŘEMESLNÉ PIVO Z LIBNĚ“

ZNOVUOBJEVENO 2014

Nepasterizované, nefiltrované pro nejskvělejší chuťový zážitek.

HISTORIE PIVOVARU

PIVO V LIBNI

V domě, v těsné blízkosti historické budovy Nad Kolčavkou, kde již úspěšně provozuje svou činnost hudební klub Večerní škola, vzniká pivovar. Snahou jeho akcionářů je přinášet zákazníkům nevšední chuťový zážitek a nabídnout klasická česká řemeslná piva.

Vzniku pivovaru napomohla i vysočanská radnice, která si od toho slibuje další zatraktivnění této lokality. První várka pravého řemeslného libeňského piva je plánována na druhou polovinu října. Všichni milovníci klasického českého ležáku se tak do konce tohoto roku dočkají bohaté nabídky nového pivovaru, který opět po 86 letech bude produkovat pravé libeňské pivo… přijďte nás navštívit a již nyní můžete být svědky zrození nové tradice.

TRADICE PIVOVARNICTVÍ V ČECHÁCH

Počet pivovarů v zemích českých od středověku neustále rostl až do počátku 19. století, kdy v Čechách působilo více než 1000! pivovarů. V 70. letech 19. století došlo ke zrušení tzv. propičního práva, které povolovalo vaření piva pouze šlechtě, církvi a právovárečným měšťanům. Toho velmi rychle využily silné kapitálové společnosti, které začaly ve velkém zakládat moderní pivovary s vysokým výstavem.

Cenovou politikou začalo docházet k likvidaci malých pivovarů. Na konci 19. století je jich registrováno jen 700. Období válek s tímto počtem ještě dále razantně zahýbalo – do roku 1939 zaniklo více než 500 pivovarů. Další velkou ránou pivovarům bylo pak znárodnění po roce 1948, kdy byla likvidována řada malých a středních pivovarů po celém území Čech. Rok 1989 přináší oživení zájmu o vaření piva a hlavně v poslední době jsme svědky růstu malých pivovarů a minipivovarů. Obecně lze pivovary rozdělit do dvou skupin podle výstavu - velké pivovary s výstavem více než 200 000 hl piva a pivovary do výstavu 200 000 hl, kam patří i minipivovary.